realnie

vpaństwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce ,,Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize". Niedawno opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent i uchronił przed ostatnimi spadkami. 

Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora i pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie, oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego Więcej durnowatych utrudnień przy warunkach przyłączeń wodnych,ściekowych,elektrycznych,gazowych itd tym większe pole do popisu dla takich cwaniaczków.Niestety tak się dzieje wszędzie gdzie jest monopol.W krajach normalnych firmy zwykle prywatne całują cię po rękach żebyś zechciał skorzystać z ich usług!!

Zatrzymany dyrektor ZWiK wykorzystywał  klimatyzacja zajmowane przez siebie stanowisko i wiedzę o osobach ubiegających się o wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do prywatnych domów.

Prowadził prace przyłączeniowe wykorzystując sprzęt i pracowników kierowanego przez niego Zakładu, a pieniądze brał na siebie - wskazuje CBA. Nie wystawiał przy tym faktur bądź też wydawał je na firmę zarejestrowaną na jego żonę.

CBA ustaliło, że do tej pory blisko było 70 osób pokrzywdzonych, od których dyrektor żądał od 1000 zł do ponad 10 000 zł, za wykonanie przyłączy do ich posesji.